Forrás: Pinterest
Az elmúlt egy hónapban sajnos elmaradoztak a blogbejegyzések, de nem voltam tétlen. A Vörös lázadás sorozat második részének, az Arany háborúnak nagy lelkesedéssel kezdtem neki és gyorsan ki is végeztem, majd egyből bele is kezdtem a következő részbe, a Hajnalcsillagba. Mostanra időm is kedvem is lett hozzá, úgyhogy egyben hozom az értékelésüket. Elképesztően jó sorozat olyan karaktervilággal és pörgős történetvezetéssel, amit én még talán egy könyvnél sem tapasztaltam.
Nyomokban spoiler!
Szerző: Pierce Brown
Könyv címe: Arany háború (Vörös lázadás sorozat 2. rész)
Eredeti mű: Pierce Brown: Golden Son
Fordító: Török Krisztina
Oldalak száma: 496
Borító: puhatáblás
Kiadás éve: 2017
Kiadó: Agave Könyvek
ISBN: 9786155522093
Fülszöveg:
Az Arany háborúban folytatódik Darrow tragédia kovácsolta bosszúhadjárata: eltökélten vezeti harcba elnyomott népét a szabadságért egy hazugságokra épült elitista utópiában. Arannyá vált ő is, és belülről tervezi megdönteni a Társadalmat. Azonban nem csak leggyűlöltebb ellenségeit kell legyőznie, hanem a benne lakozó bosszúvágyat is, hogy végül erőszakos polgárháború helyett világa újjászületését hozza el.
Ha a Vörös lázadás egy letehetetlenül olvasmányos, folyamatosan pörgő, végig lebilincselő kezdet volt, akkor az Arany háború egy még brutálisabb adrenalinlöket: az olvasó fék nélkül száguld a szereplőkkel a folyamatos akciójelenetek, űrharcok és politikai intrikák közt. Helyenként kegyetlen, máskor nagyon is emberi élet-halál történet a bosszúról egy felejthetetlen főszereplővel – Pierce Brownt joggal tartják az akció sci-fik egyik legnagyobb reményű új szerzőjének.
![5.jpg](https://m.blog.hu/mi/mizuvelem/image/5.jpg)
Az ostoba a leveleket tépkedi le. A barom a törzset vágja ki. A bölcs a gyökereket ássa ki.
Árulás az, ha a kutya, akit a gazdája megpróbál meggyilkolni, belemar gazdája kezébe?
Teljes a sötétség. Odakinn villámlás hasít a fellegekbe, dübörög az ég. És akkor hallok valamit. Vonítást. De nem a szélét.
Újabb villámlás, és akkor meglátom őt, ahogy az egek legrusnyább angyalaként repülve érkezik. Vállain farkasbőr lóg, csattog a szélben. Fekete fémsisakja farkasfejet formáz, és állig fel van fegyverkezve.
![](https://moly.hu/system/covers/big/covers_580940.jpg?1574703932)
Szerző: Pierce Brown
Könyv címe: Hajnalcsillag (Vörös lázadás sorozat 3. rész)
Eredeti mű: Pierce Brown: Morning Star
Fordító: Török Krisztina
Oldalak száma: 566
Borító: puhatáblás
Kiadás éve: 2016
Kiadó: Agave Könyvek
ISBN: 9789634190974
Fülszöveg:
Darrow békében élt, de az ellenségei háborúba kényszerítették. Az Arany uralkodók felakasztották a feleségét és rabszolgasorba taszították a népét. Ő azonban nem törődött bele a sorsába, nem adta fel: mindent kockáztatva beépült az Aranyak közé, és lehetetlent nem ismerve harcolt és élt túl mindent, hogy végül elindíthassa a forradalmat, ami darabjaira szedi a marsi rendszert.
MOST ELJÖTT AZ IDŐ, A FORRADALOM KEZDETÉT VESZI.
Pierce Brown a Vörös lázadás-trilógiával robbant be 2014-ben a sci-fibe, és a hirtelen sikerének köszönhetően mára olvasók milliói rajonganak érte a világ minden táján. A Hajnalcsillag a megkoronázása e diadalmenetnek, egyben méltó befejezése az utóbbi évek legnépszerűbb sci-fi sorozatának.
Nagyon érdekes érzelmi síkra repít már az elején. Az előző drasztikus végkifejlet után egyből megismerjük Darrow majdnem egy éves megpróbáltatásait, ezáltal a Sakál kegyetlenségének végtelenségét. Már a könyv elejétől újabb szereplőket ismerünk meg, ami nyilván szükséges is azok után, hogy az előző rész végén igencsak megcsappant a számuk. Bár már ezerszer leírtam és az előző részeknél sem volt másként, itt is a karakterek viszik az egész könyvet. Nem azt akarom mondani, hogy nem jó a történet. Sőt! Ez a rész a legjobb. A szereplők viszont olyan változatosak, olyan fejlődéseken mennek át, vagy épp hullámoznak, annyira életszagúak, hogy függetlenül attól, hogy pozitív vagy negatív a sztori szempontjából, az ember megkedveli és már-már úgy érzi, hogy személyesen ismeri őket. Nem ver át az író, mindnél éreztem, hogy jók vagy rosszak függetlenül attól, hogy épp kinek az oldalán állnak. Nagyon szépen megmagyaráz minden tettet, minden változást. A szereplőkkel élünk és együtt érzünk az egész történetben. Őszintén mondom, hogy nem találkoztam még ilyen könyvvel, amiben ennyire kidolgozott és ennyire fluktuál a szereplőgárda. (Hazudtam, a Trónok harca pontosan ilyen, viszont annak csak az első részét olvastam, csak a sorozatot láttam.) A történet ugyanolyan pörgős, mint az előző részekben, viszont sokkal könnyebben felvettem a fonalat és élvezhetőbb is volt. Nem tett rosszat neki, hogy érdekes, különleges helyszínekre kerültünk, talán emiatt volt kevésbé csapongó, hiszen ezeknél újabb háttér morzsákat csepegtetett az író. A történet végén majdnem rosszul lettem, hogy megint ilyen helyzetbe hoz minket az író. És már elkezdtem dühöngeni, hogy ilyen nincs, hogy egymás után ilyen pofont kapunk, de szerencsére a végére minden kikristályosodott. Sőt egy igazán pozitív meglepetést okoz nekünk a legeslegvégén, ami már igazán ráfért a lelkemre a sok történés után... Brutál jó ez a könyv! A sorozat eddigi legjobbja. Sőt mind a 4 könyv és a hamarosan megjelenő közül, ennek a legszebb a borítója. 5 pont kérdés nélkül...
És utolsó pillanataimban azon tűnődöm, hogy bolygónk nem bánja-e, hogy felmarjuk testét, és elraboljuk kincseit, ha egyszer tudja, hogy mi ostoba, meleg kis lények úgyis csak egy kurta sóhaj vagyunk kozmikus életében. Vagy még az sem. Megnőttünk és elszaporodtunk, dühödten fosztogatunk és meghalunk. És amikor belőlünk már csak acélemlékeink és műanyag bálványaink maradnak hátra, az ő felszínén ugyanúgy suttog majd a szél, kavarog a homok, és ugyanúgy kering tovább, végképp elfeledve a merész, pucér majmokat, akik azt hitték, járna nekik a halhatatlanság.
Senki sem külön álló sziget. Szükségünk van azokra, akik szeretnek bennünket. És azokra, akik gyűlölnek. Szükségünk van a többiekre, hogy életre keltsenek, hogy értelmet adjanak életünknek, érzéseinknek.
(...) az igazságtétel nem azt jelenti, hogy a múltat tesszük jóvá. Hanem azt, hogy a jövőt. Nem a halottakért harcolunk, hanem az élőkért. És azokért, akik még meg sem születtek.
Amikor kisfiúként felnéztem apámra, azt gondoltam, hogy az a felnőtt, aki uralkodik magán. Aki kézben tartja és irányítja a saját sorsát. Hogy is tudhatná egy gyermek, hogy a szabadság éppen akkor vész el, amikor felnőtté válunk? Mert onnantól lesz fontos minden. Már minden apróságnak jelentősége van. És lassan, elkerülhetetlenül körénk fonódik a kényelmetlenségek, kötelességek, határidők, kudarcba fúlt tervek és elvesztett barátok emlékének szövedéke, amely gúzsba köti az embert.
Az információk és a borítóképek a könyvek Moly-os adatlapjáról származnak.